Wszystkie nasze produkty, które znajdują się w sprzedaży są wcześniej przebadane i przetestowane przez specjalistyczne kliniki dermatologiczne. Żaden nieprzebadany kosmetyk pod względem bezpieczeństwa jego użycia nie może zostać dopuszczony do obrotu. Producent zobowiązany jest do przestrzegania wielu rozporządzeń prawnych wynikających z zapisów polskich i unijnych, które wymagają od niego stosowania tylko bezpiecznych składników oraz tego, że każdy kosmetyk musi posiadać dokumentację dotyczącą oceny wpływu kosmetyku na bezpieczeństwo zdrowia ludzi.
Może się jednak zdarzyć, że po zastosowaniu danego kosmetyku pojawi się u konsumenta negatywna zmiana skórna (zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, itp). Trudno od razu ocenić, co było tego przyczyną.
Istnieje wiele czynników, które mogły zadziałać negatywnie, alergizująco. W dzisiejszych czasach wiele osób ma skłonności alergiczne. Wystąpienie zmian skórnych w wyniku użycia jakiegokolwiek kosmetyku czy produktu spożywczego jest sprawą bardzo indywidualną. Często obserwuje się, że skóra wrażliwa reaguje źle nie tylko na kosmetyki, ale również substancje pokarmowe, używki, zioła, a szczególnie przyjmowane leki (leki używane podczas leczenia schorzeń), które mogą wywołać zmiany skórne o różnym nasileniu w postaci pieczenia, zaczerwienienia, wysypki. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, w jak dużym stopniu mają one bezpośredni bądź pośredni wpływ na wygląd naszej skóry.
Nasze produkty kosmetyczne są przebadane dermatologicznie, jednakże mogą się zdarzyć wśród konsumentów pojedyncze przypadki, że nie będą one dobrze tolerowane przez konsumenta. Jeśli produkt wywołuje negatywne zmiany skórne może to być wynikiem indywidualnej reakcji na któryś ze składników produktu.
Przyczyna negatywnej zmiany skórnej może być określona tylko przez dermatologa. W tym celu lekarz prowadzący wykonuje test płatkowy aplikując dany produkt (w rozcieńczeniu) na skórę. Jeśli wynik jest pozytywny, zaleca się wykonanie kolejnych testów, tym razem aplikując na skórę poszczególne, odpowiednio przygotowane składniki produktu, aby wyjaśnić dokładnie przyczynę zmian skórnych. Efektem końcowym przeprowadzonych testów płatkowych powinno być określenie składnika produktu kosmetycznego, który wywołał zmiany skórne, i który nie powinien być w przyszłości stosowany przez konsumenta.
Na podstawie listy składników znajdującej się na opakowaniu każdego kosmetyku, konsument będzie mógł w przyszłości wybrać produkt dobrze tolerowany przez jego skórę.
W przypadku wrażliwej skóry, skłonnej do reakcji z kosmetykami, sugerujemy, aby przed korzystaniem z danego produktu wykonać „domowy” test skórny - zaaplikować niewielką ilość kosmetyku na wrażliwe miejsce, np. po wewnętrznej stronie na zgięciu łokcia lub za uchem i zaobserwować reakcję na dany kosmetyk. Jeśli w ciągu 24h pojawi się negatywna reakcja skórna (np. zaczerwienienia, swędzenie) kosmetyk należy odstawić i nie używać.
Podczas aplikowania kosmetyków na twarzy należy omijać okolice oczu, które są bardzo wrażliwe. Dlatego dostępne są specjalne kremy do stosowania i pielęgnowania okolic oczu. Odpowiednia informacja jest wówczas umieszczana na opakowaniu kosmetyku.